Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın "Süreyi uzatmayacağız" dediği beyaz eşya, konut ve mobilyada indirimli vergi uygulaması 30 Eylül'de sona ermekte. Bu üç sektörde 1 Ekim'den itibaren eski vergi oranlarına dönülecek. O yüzden evlenecekler elini çabuk tutsun dedi.

Öte yandan 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ekonominin tekrar canlanmasına fayda vermek ve konut satışlarını yükseltmek için peş peşe iki defa kampanya düzenleyen gayrimenkul sektörü, üçüncü kampanyası için hazırlıklara başladı.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra ekonominin tekrar canlanmasına fayda vermek ve konut satışlarını yükseltmek için peş peşe iki defa kampanya düzenleyen gayrimenkul sektörü, üçüncü kampanyası için hazırlıklara başladı.

Emlak Konut GYO’nun başı çektiği, dün başlayan ‘Şimdi Al 2019’da Öde’ adını alan yeni kampanya hazırlıklarında 22 proje bulunuyor. Emlak Konut GYO başkanlığında gerçekleştirilen bu 22 projede yüzde 5 peşinatla sağlanan alımlardan sonra taksit ödemeleri Ocak 2019 yılında başlatılıyor.

Söz konusu kampanyanın 2019’da başlayacak ödemeleri, getiri oranı, şartlara bağlı şekilde tüketiciye en az yüzde 15, en fazla yüzde 25 seviyesinde indirim şeklinde geri döneceği ifade ediliyor.