Geçen senenin Ocak ayında Hyundai Assan'ın yöneticisi olarak göreve getirilen Yoon Mong Hyun, ramazan hassasiyetini işçilere yolladığı bir iletiyle ile paylaştı. İletide, "Müslümanlığın olmazsa olmazlarından biri olan Ramazan ayında oruç tutmaya başladık." diye başlayan Yoon Mong Hyun, 2016’dan bu yana Hyundai çalışanları ile aynı düşünceleri yaymak adına oruç tutmayı alışkanlık haline getirdiğini ifade etti.

"İŞ ARKADAŞLARIM BENİ HAYRETLER İÇİNDE BIRAKIYOR”

Yoon Mong Hyun, iletisine şu şekilde devam eti:

"Ramazan ayının ilk günlerinde aşırı etkilenmesem de zaman geçtikçe iftar vaktini büyük bir istek ile bekler oldum. Ben ofiste çalışmama rağmen oruç tutmak zorken, imalat hattında çalışan iş arkadaşlarımızın su bile içmeden çalışmalarını düşünürken beni hayretler içinde bırakıyor. Memnuniyetimi dile getirerek sizlerle çalışmaktan onur duyduğumu ifade etmek isterim. Beni en çok şaşırtan ise Ramazan’ı zorluk olarak görmeden, vazife olarak gönülden yerine getirmenizdir. İş arkadaşlarımızın oruç tutmalarını görerek onlar sayesinde, Kuran-ı Kerim’in öğrettiği fakir ve ihtiyaç sahibi kimseleri anlamayı ben de Ramazan ve Oruç sayesinde öğrenmiş oldum."

Mesajında Oruç nedeniyle çalışanlara sağlanan kolaylıklardan da bahseden Yoon Mong Hyun, sözlerini "Ramazan bereketini evlerinize, hayrını ailenize getirmesini diliyorum." Diyerek sonlandırdı.