Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği’nin yeni yönetimi hedef planlarını belirtti. Gayrimenkul işlerinde pek çok bölümlerinde faaliyet göstereceklerini belli eden GYODER, dar ve orta gelirli sınıfını da hatırladı.

“KAMU KURUMLARIYLA İŞ BİRLİĞİ İÇİNDE OLACAĞIZ”

Başkan Doktor Feyzullah Yetgin, "Orta ve dar gelirli sınıfların konut imalatını basitleştirecek yeni sermaye piyasası araçlarının imal edilmesi şart.” şeklinde dile getirdi.

TOKİ YA DA İLLER BANKASI

GYODER'in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gürsel Öngören de Kalkınma Bakanlığı'nı, ülkenin portföy de yer alması gereken evleri dar gelirli bireylere düşük ücretle kiraya verileceği bir plan üstünde çalıştığını söyledi.

Projenin TOKİ, İller Bankası gibi bir kamu kurumu aracılığıyla hayata geçirilmesi düşünülüyor. TOKİ modeli toplu evlerin geneli taşrada kaldığını dile getiren Öngören, "Lüks konut projesinde belli rakamlarda katların bu plana dönüştürülmesi belirtiliyor. Bina imalatçıları planları içindeki evlerinde dar gelire kiralama yapılabilir." şeklinde konuştu.

İSTANBUL FİNANS MERKEZİ İÇİN TEŞVİK ŞART

Geçilen programa özellikle İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nin hukuki ve vergisel altyapının düzenlenmesi ile ilgili konu hakkında takipçisi olacaklarına dile getiren Feyzullah Yetgin, İFM'nin finansal anlamda cazibesinin artırılması için teşvik edici güncellemeleri dile getirdi.