Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Hububat Fiyatı Üreticiyi Sevindirdi

Bakan Pakdemirli, hububat üreticisinin açıklanan fiyatlardan mutlu olduğunu dile getirdi.

Hububat Fiyatı Üreticiyi Sevindirdi

Hububat Fiyatı Üreticiyi Sevindirdi

Bakan Pakdemirli, hububat üreticisinin açıklanan fiyatlardan mutlu olduğunu dile getirdi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye'nin en büyük tarım firması olan Şanlıurfa'daki Ceylanpınar Tarım İşletmesinde hububattaki ilk hasadı yaptı.

Biçerdöverin hakimiyetine geçerek arpa hasadı yapan Bakan Pakdemirli, hububat sezonuyla alakalı AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Bakan Pakdemirli, yeni sezonun bütün çiftçilere hayırlı, uğurlu ve bereketli olmasını söyledi.

Tarımda alın terinin, toprağa verilen emeğin, ekilen tohumun, edilen duanın ve 1 senenin emeğin meyvelerinin toplandığını belirten Bakan Pakdemirli, şu ifadeleri kullandı:

"Bayram öncesi ilk hasadımızı yapmış olduk. Bildiğiniz üzere, hububattaki üreticimizi, üretici dostu politikalarla geçen yıl memnun etmiştik, bu yıl da yine Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı fiyatlarla hububat üreticimiz son derece memnun. Bu yıl da 1650 liradan buğdayı, 1275 liradan da arpayı Toprak Mahsulleri Ofisi olarak alacağımızı açıkladık. Çiftçimiz, üreticimiz memnun. Burada emek fazla, alın teri fazla, şu anda belki burada 40-50 derece sıcaklıktayız, biraz önce biçerdöverde arkadaşlarla hasat yaptık. Şimdi yavaş yavaş kamyonlara boşaltılıyor depolara, silolara doğru bunlar yola çıkacak. Hasadımızın hayırlı, uğurlu ve bereketli olmasını diliyoruz."

RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMASI

Bakan Pakdemirli, bu sene coronavirüs pandemisi sebebiyle Ramazan Bayramı'nın biraz buruk yaşandığını ifade ederek, "Ne yazık ki bu sene sevdiklerimizden biraz uzak kalacağız gibi görünüyor. Biraz uzak kalmak demek ileride sağlıklı kalmak demek. İnşallah nice bayramlara hep birlikte kavuşmak dileğiyle diyorum. Ramazan Bayramı'nın ülkemize, milletimize bereket, dostluk, kardeşlik, sağlık, sıhhat ve afiyet getirmesini diliyorum." şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR