1992 senesinden bu yana Amerika Birleşik Devletleri'nin en önemli spor araç simgesinden biri olan Dodge Viper'ın imalatı 2017 senesinden itibaren artık yapılmayacağı bildirildi.

1 SENE İÇERİSİNDE 760 ADET SATILMIŞTI

Fiat Chrysler yalnızca Detroit'te Conner Avenue üstünden kalan Viper montaj fabrikasında imalatının sonunu belirterek yeni UAW yani Amerika Birleşik Devletleri'nde birden çok otomotiv fabrikalarında çalışanlarını temsil eden United Auto Workers sendikası sözleşmesi onaylandı.
Dodge Viper'ın 2013 senesinde satışlarının canlanması ile beraber el montajı imalatı yapmakta olan Detroit'teki fabrikanın 80 işçi alınmıştı. Geçen sene yalnızca 760 adet satılan Dodge Viper'ın yeterli talep görmediği üzerine üretiminin son verildiği belirtildi.

LUCİD AİR HIZI HERKESİ HAYRAN BIRAKTI

Lucid Air, Standart ve Launch Edition olarak iki ayrı versiyon ile müşterilerinde karşısında çıkarılacak. Standart Air bölümü 405 beygir kuvvet imalatı yapan elektrikli motoru ile 386 kilometre menzile sahip oldu.
Gelecek senenin ikinci yarısında Amerika Birleşik Devletleri’nde satışa sunulumu yapılacak olan Air Standart'ın ücreti 52 bin 500 dolar olması bekleniyor.

Air Launch ise bin beygir güç üreten ikiz motoru ile çok daha kuvvetli bir bölüm. Resmi olarak test edilmiş olan Lucid Air Launch testlerinde 378kilometre saat 235 mph hızına ulaştı.
0 ile 100 kilometre hızına da yalnızca iki buçuk saniyede bitirildi. 506 kilometre menziline sahip otomobilin hızı 350kilometre saat'te sınırlı kalacak.

21 boyutunda Lucid Dizayn jantlar ile ve otonom sürüş özelliğiyle sahip olan otomobilin ücreti 160 bin dolar dolayında olacak.