Birçok ülkede internet ve e-ticaret markalarında üst düzey yöneticilik deneyimi sunan ve internet sektöründe 23 senelik tecrübesinin 17 senesini e ticaret iş alanının geçirmekte olan Hein Pretorius'un, ülkemizdeki gerekli olan bürokratik işlemler ardından bitirilmesiyle göreve başlayacağı planlanmakta.

PEKİ HEİN PRETORİUS KİM?

Kariyerinin süresince birçok uluslararası kuruluşun görev almış olan Hein Pretorius, Güney Afrika'nın ilk e ticaret firması Kalahari.com'u kurmuştu. İnternet ve teknoloji grubu Naspers'da farklı üst düzey yöneticilik görevleri sonrasında Naspers Avrupa'nın yöneticisi olan Pretorius, bir diğer teknoloji firması The Allegro Group'ta da yönetici olarak hizmet sunmuş oldu.

Seamless Distribution Avrupa Birliği, PhotoBox Group, The Cloakroom, Mail.ru, Allegro Group, Nimbuzz, Netretail, eMag ve Ricardo Group gibi birçok teknoloji firmasının yönetim kurullarında tecrübe kazandı Hein Pretorius, halen Spil Games Group ve e ticaret platformu Wehkamp'ta yönetim kurulu başkanlığını ayrıca üyelik görevi sürdürmeye devam ediyor.

E SATIŞ ÜLKEMİZDE ÇOK SEVİLMİŞTİ

Devlet Malzeme Ofisi "Kamuda Akıllı Satın alma" sloganı ile kamu alımlarındaki etkinliğinin her geçtiğimiz gün yükselirken, seri, verimli, şeffaf ve devam edilebilir bir tedarik hizmetinin sağlanması amacıyla oluşturmuş olduğu e satış portalı’ndaki işlemler kamu alanında çoğaltılması amacı ile de çalışmalara devam ediliyor.