Volkswagen grubu içinde üretimine devam edilen İtalyan motosiklet imalatçısı Ducati'nin satışı ile alakalı ilk detay ve iddialar nisanın son günleri ortaya çıkarılmıştı. Yeni gelen bilgiler altında Amerikan devi Harley-Davidson da Ducati için harekete geçti.

VOLKSWAGEN 1,5 MİLYAR EURO İSTİYOR

Volkswagen cephesinin Ducati'yi satmak için istediği rakamın 1.5 milyar euro dolaylarında olduğu masada belli olan muhtemel ilk müşterilerin ise  Çin merkezli firmalarla beraber Hindistan merkezli Hero ve Aston Martin'i 2007 senesinde finanse ettiği Kuveyt ve Amerikan ortaklı konsorsiyum olduğu ortaya çıktı.

DUCATİ’YE TEKLİF VERMEYE HAZIRLANIYORLAR

1,67 milyar dolarlık bir teklif ile Volkswagen grubunun kapısını çalmaya hazırlanan Harley bu satın almayla birlikte Pazar hissesini önemli oranda yükseltme peşinde.

BAJAJ’LA DA ANLAŞMA SAĞLAYABİLİR

Harley - Davidson ile birlikte masaya oturmaya hazırlandığı bir diğeri ise Hindistan merkezli Bajaj. Motosiklet aşıklarının heyecanla beklediği bu sürecin sonunda kimin mutlu olacağı ise gizemini korurken bir kesim şu anda bu satın alma ile Harley - Davidson tarafından yapılarak meydana çok teknolojik makinaların çıkması için dua etmeye başladılar bile.