Edirne Valiliği ve Edirne Jandarma Komutanlığının birlikte yaptığı, ‘Huzurunuz gururumuzdur’ programı çerçeveside gerçekleştirilen kontrollerde, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşayan ve senelik izinlerini Türkiye’de geçirmek için vatana dönen gurbetçiler, Kapıkule Sınır Kapısı’nda jandarma personelinin güleryüzüyle karşılandı. Huzur, güvenlik ve emniyetleri ile alakalı bilgilendirme kartlarını sürücülere veren ekipler, gurbetçilere jandarma logo baskılı  şapkalar hediye etti.

"KENDİMİZİ BURADA GÜVENDE HİSSEDİYORUZ"

Almanya’nın Dortmund şehrinden geldiğini belirtem Eray Kendirli, "Her yıl ülkeme seyehat ediyorum. İlk kez böyle bir uygulama ile karşılaştım. Mutlu oldum, kendimi burada güvende buluyorum. Çok güzel bir uygulama" ifadelerini kullandı.

Almanya’nın Berlin kentinden geldiğini ifade eden Necmettin Dal da "İzmir’in Kuşadası ilçesine doğru yol alacağız. Bizi her konuda ikaz ettiler. Yavaş kullanın, dikkatli kullanın diyerek. Bunlar çok güzel uygulamalar. Türkiye’miz bambaşka" dedi.

Edirne Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Kapıkule Sınır Kapısı’nda yapılan ‘Huzurunuz gururumuzdur’ kontrolleri esnasında, jandarma ekipleri bunun dışında drone kullanarak, yapılan çalışmaları da kaydetti. Jandarma ekiplerinin Kapıkule Sınır Kapısı’nda gerçekleştirdiği uygulamaların yaz sezonu boyunca 24 saat esasına uygun olarak devam ettirileceği bildirildi.