Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, sicil affı başvurularının bugün son günü olduğunu vurgulayarak "Bütün esnaf kardeşlerimizin 27 Temmuz'u geçirmemelerini önemle uyarıyoruz’’ dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, sicil affına ilişkin şu açıklamalarda bulundu: "Ticaretle uğraşanlarımız, esnafımız, tacirlerimiz, sanayicilerimiz ve bireysel kredi kullanan vatandaşlarımız bu anlamıyla 27 Temmuz'a kadar sicil affına başvurabilirler.

Bununla ilgili pek çok soruları bankalarımız yaşatmıştı ancak yapılan çalışmalar sonucunda bu sorunların büyük bir kısmını kaldırmış durumdayız. Özellikle esnafımıza ilişkin çalışmalarla birlikte bütün esnaf vatandaşlarımızın ve tacir kardeşlerimizin 27 Temmuz'u geçirmemelerini istiyoruz, çünkü bu önemli bir düzenleme ve yeni bir beyaz sayfa açmaları için faizsiz kredilerden ve teşviklerden faydalanmaları için bu önemli bir nokta.

Gerek kredi kartı borcu olanların, gerekse bankalara bireysel kredi borcu olanların bu fırsatı değerlendirmelerini istiyoruz."

Tüfenkci, 4458 sayılı Gümrük Kanuna Göre Mülkiyeti Kamuya Geçirilmesine Karar Verilen Kara Taşıtlarının Sahiplerine İadesi Hakkındaki Yönetmeliği hakkında ise "Bu alanda son başvuru tarihi 31 Temmuz. Dolayısıyla sorunlu olan ve bu alana giren yabancı kökenli taşıtların ve soruşturma kapsamında olan taşıtların iadesi için son gün 31 Temmuz.’ açıklamalarında bulundu.