Tavukçuluk sektörünün gıda devlerinden olan Banvit'e rekabet soruşturması açıldı. Rekabet Kurumu, Banvit şirketi hakkında 'rekabeti ihlal' soruşturması açtıktan sonra gıda devi Banvit, KAP'a şu açıklamaları yaptı:

"Tavukçuluk sektöründe 4054 Sayılı Kanun'un 4. Maddesinin ihlal edilip edilmediği tespitine yönelik olarak sektörde ticari faaliyette bulunan bazı şirketlerle birlikte, Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayi AŞ hakkında da soruşturma açıldığı tarafımıza bildirilmiştir.

Bilindiği üzere Rekabet Kurulu tarafından tarafından açılması, soruşturmaya konu teşebbüslerin 4054 sayılı Kanunu ihlal ettikleri, Kanunun kapsamında ceza yaptırımı ile karşı karşıya kaldıkları veya kalacakları şeklinde yorumlanmamalıdır.

Konuya ilişkin gelişmeler Sermaye Piyasası Mevzuatı çerçevesinde kamuya duyurulacaktır."

BANVİT SATIŞINDA ÖNEMLİ GELİŞME!

Banvit tarafından yapılan açıklamada, hisse satışında yerine getirilecek koşullar ve ilişkili evrakların 13 Nisan’da yapılacak olağan genel kurula kadar hazırlanamayacak olması nedeniyle hisse satış kapanış işleminin ertelendiğini duyurdu.

Dün akşam yapılan açıklamada kapanış için yeni tarihin 14 Nisan günü duyurulacağı bildirildi.

"Ön koşulların yerine getirilmesi ve evrakların en kısa sürede hazırlanması için taraflar birlikte çalışmaya devam ediyor" diyen şirket, satış işlemi Birleşik Arap Emirlikleri’nden rekabet onayını da aldığını belirtti.

DEĞERİ YÜKSELDİ

Banvit hisseleri, haberin ardından yeni güne yüzde 2,8 yükselişle başladı. Şirketin hisseleri haftanın ilk 3 gününde yüzde 10’a yakın kayıp yaşamıştı.