İhracatın fazla olması sebebi ile bir zamanlar ücreti oldukça fazla olan yumurta, ideal ücret aralığına geri döndü ama yumurtanın normal fiyatlarına dönmesine rağmen vatandaşlar ve esnaf tarafından eskiden olduğu kadar talep edilen görmemeye başladı.

ŞU ANDA TANESİ 20 KURUŞA SATILIYOR

Şu an adedi 20 kuruşlara kadar inen yumurtanın, vatandaşların ürünlere karşı ilgisizliği nedeni ile esnafa bu durumdan zor zamanlar yaşatıyor.

30 KURUŞ OLMASI GEREKİRKEN 20 KURUŞTAN SATILMAYA BAŞLADIK

Konu ile alakalı konuşan yumurta üreticisi ve satıcısı Ertuğrul Öztürk, “Hizmetimizin geneline baktığımızda 30 kuruş olması gereken tavuk yumurtası şimdi 20 kuruşa kadar indi ve bu fiyatlardan alıcı buluyor.  Ama buna rağmen satış yok denecek kadar düşük. Bu düşük fiyatlar zaten esnafa zarara uğratıyor. Bu duruma ek olarak şimdi de vatandaşların yumurtaya karşı ilgisizliği bizi daha da zor bir durumda bıraktı.” ifadelerini yer verdi.

Yumurta satışlarındaki azalma ile alakalı görüşlerini paylaşan bir diğer yumurtacıysa Fadime Pekçür ise yumurta satışlar da aşağı yukarı bir senedir kriz var krizi vurgulayarak, satışın Ramazan ayında daha da azaldığını bildirdi.