Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, vatandaşların et fiyatları hakkında vurgunculuk yapanlara fırsat vermemelerini dile getirerek “Büyük marketlerde şuan et fiyatları 33 ile 36 TL arasında.” dedi

MARKETLERDE ET FİYATLARI 33 İLE 36 TL ARASINDA

Bakan Faruk Çelik, “Yeteri kadar hayvanımız bulunuyor ama vurguncular ramazan ve kurban bayramını istismara ediyor. Biz halkla ilgilenen marketlerle görüşüyoruz 10 güne yaklaşan zamandır kuşbaşı 35.90, kıyma 33, 32.90 TL arasında marketlerde yer almaktadır.”

Sözlerine şöyle devam eden Çelik, “Yani şuan marketlerde et fiyatları 33-36 TL arasında vatandaşlarımız buralardan gidip ucuza et alabilir. Ülkemizdeki tüm büyük market ve Et Balık Kurum’larından uygun et almaları için hiçbir engel yoktur. Vurgunculara izin vermeyelim.” dedi.

KURBANLIK HAYVANLAR

Bakan Faruk Çelik yaklaşan Kurban Bayramı için hayvanların hazır olduğunu hiçbir sıkıntının olmadığını söyleyerek şunları kaydetti: Yılda 850 ile 900 bin büyükbaş hayvan kesiliyor. Elimizde 1 milyon 400 bin adet büyükbaş hayvan bulunmaktadır.  Yani hayvan varlığında bir sıkıntımız yok ve ramazan ayına girişten dolayı vurguncuların kısa bir dönemli bir oynama gerçekleti ama bu geride kalan bir durum bunu rahatlıkla söyleyebilirim.