Mark Zuckerberg Facebook’un 2 milyar üyeyi getiği haberini kendi hesabından paylaştı Fast Company de Facebook’un bu hedefe ulaşması için tüm çabaları derlediği bir haber yayınlayarak duyurmuş oldu. Mark Zuckerberg bu paylaşımda “Bu yolculuk sırasında sizler ile beraber hareket etmek bir şeref ve onurdur.” ifadesini kullandı.

Facebook’un diğer hizmetleri de benzer popülerliği paylaştı. Şirketin mesajlaşma programları Messenger ve WhatsApp  aşağı yukarı aylık 1.2 milyar kullanıcıya sahip. Instagram’da ise 700 milyonun üstünde birey tarafından kullanılmakta. Karşılaştıracak olursak aylık Twitter’ın aktif kullanıcı rakamı ise sadece 328 milyon kişi oldu.

KUTLAMA YAPILACAK

Facebook Ürün Müdürü Guillermo Spiller, basın mensuplarına yayınladığı bir basın açıklaması sırasında, “Her gün 175 milyondan fazla birey Facebook’taki Love güncelini paylaşmakta; 800 milyonun üstünde kullanıcı sayısı ise bir şeyleri beğenmekte. Her ay 1 milyardan fazla birey gruptan aktif olarak kullanmakta. Facebook ulaştığı başarı için tüm bu kullanıcılara kendi dilinde teşekkür etmeyi hedefliyor.” ifadelerinde bulundu.

İlerleyen günler içerisinde Facebook’un yenilenen misyon bildirimi ile beraber kullanıcılara kendileri için hazırlanan videolar göstermiş olacak. Mark Zuckerberg “Dünyayı bağlama hakkında ilerleme hedefliyoruz. Hadi hep beraber dünyayı bir arada tutalım.” söyledi.