Dünyaca ünlü sosyal mecra alanı Facebook’un oraklarından Mark Zuckerberg, firmanın Amerika Birleşik Devletleri'nin California eyaletinde yer alan merkezinin küçük çaplı bir şehrin çevireceğini bildirdi.
Silikon Vadisi'nde yaşanan ev sıkıntısının ardından ve bu sebeple merkez binanın etrafına bin 500 konuta sahip olacak bir site yapma kararı alan Mark Zuckerberg, sözü edilen ‘mini şehir'de evlerin ardı sıra ofis ve dükkan da bulunacağını bilgisi verildi.
33 yaşında bulunan girişimci Mark Zuckerberg, amacının uzun soluklu bir devlet hizmetinde bulunmak olduğunun altını çizerek, çalışanların daha rahat etmesinin sağlanması ve daha az harcama yapması amacıyla böyle bir hamle yaptığını açıkladı.

PİYASANIN ALTINA SATIŞI YAPILACAK

2 sene içinde bitirilmesi planlanan projede yalnızca Facebook çalışanlarının değil herkese satışının yapılacağını kaydetti, "Evlerde bulunan yüzde 15'i piyasadan düşük ücretlendirilecek" açıklamasında bulunuldu.

FACEBOOK’UN KULLANICI SAYISI DUDAK UÇUKLATTI

Mark Zuckerberg Facebook’un 2 milyar üyeyi geçtiği haberini kendi hesabı üzerinden paylaştı Fast Company de Facebook’un bu hedefe ulaşması için tüm çabaları derlediğinin bir haber yayınlayarak duyumuştu. Mark Zuckerberg bu paylaşımda “Bu yolculuk sırasında sizler ile beraber hareket etmek bir şeref ve onurdur.” ifadesini kullandı.