Amazon'un duyurusuna göre, internet kullanıcıları, internet üstünden giyim, ayakkabı ve aksesuar kategorisi seçeneklerinden dilediği en az üç ürünü seçme hakkı tanıdı. Satılan malların kargo ile teslimatı sonrası kullanıcı siparişleri deneme fırsatı vererek 7 günlük süre tanınacak.

SADECE GERİ GÖNDERMEDİĞİ SİPARİŞ İÇİN ÖDEME YAPACAK

İnternetten alışveriş yapan kullanıcı, beğenmediği ürünü iade ederek, sadece elinde tuttuğu siparişi için ücret ödeyecek. Bu sayede bireylerin giyim mallarını satın almadan önce denenmesi sağlanacak.

Uluslararası anlamda hizmet sağlayan dev e ticaret şirketi amazon, bu sistemin giderek artmasıyla e-ticarette hızla büyüyen ülkemizde de yer alacağı düşünülüyor.

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE AMOZON PAZAR PAYINI ARTIRMASI BEKLENİYORDU

Şirketin hisse başı değeri 30 Mayıs'ta ilk kez bin doların üzerine artarak 1.001,20 dolar olmuştu. Uzmanlar, cuma günü Amazon'un devletin en büyük gıda toplu pazar zincirlerinden olan Whole Foods'u 13,7 milyar dolara satın almak istemesini söylemesini hedef göstererek, yerel dağıtımların sayesiyle Amazon'un toplu pazar devi Walmart'ı gıda alanını arkada bırakabileceğini ifade ediliyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan yatırımcılar, yatırım bankacısı ve varlık yöneticisi şirketi Needham & Company'nin nisanda sunulan araştırmanın analizine göre, 2016'da Amerikan toplu satış sektöründe yüzde 34 hissesi olan Amazon'un işteki pazar hissesinin 2021'de yüzde 50'ye çıkacağı düşündükleri söylendi. Apple ve Google'ın ana kuruluşu Alphabet ve Microsoft'un sonrasında Amazon uluslararası en değerli 4. firma unvanı bulunuyor.