17 Temmuz 2019
  • Istanbul 23°
  • Ankara 23°
  • Izmir 25°
İmsak 03:46
Güneş 05:39
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:41
Yatsı 22:26
BIST98.028
Dolar5,7091
Euro6,4196
Altın258,66

E-Ticaret Devi Bukoli Faaliyetlerini Durdurdu

Borusan Firmasının kurduğu Bukoli şirketi faaliyetlerini durdurma kararı aldı.

E-Ticaret Devi Bukoli Faaliyetlerini Durdurdu

Geçtiğimiz haftalarda faaliyetlerini sonlandırma kararı alan Markafoni'den sonra bir kapanma kararı da Bukoli şirketinden geldi. Borusan firması, internet alışverişlerinde yaşanan teslimat sorunlarına çözüm geliştirmek için iki sene önce geliştirdiği Bukoli'yi faaliyetlerini durdurup kapatma kararın aldı. Bukoli, Haziran sonu itibariyle faaliyetlerine son verecek.

MARKAFONİ’DEN SONRA BUKOLİ’DE KAPATTI

Geçtiğimiz günlerde faaliyetlerini durduran Markafoni şirketinden sonra Borusan Otomotive ait olan Bukoli firması da Haziran ayı itibariyle şirket faaliyetlerine son vereceğini duyurdu.

Bukoli adına iş ortaklarına gönderilen bildiride şirketin faaliyetlerine son verileceği duyuruldu.
2015 senesi Nisan ayında faaliyetlerine başlayan Bukoli, kısa sürede hızlı bir şekilde büyüme göstermişti. Şirket 6 yıl sonunda

İstanbul’da 3 bin 500 teslimat noktasına ulaşmak istiyordu.Takip eden 1.5 yıl içerisinde de İzmir, Ankara, Bursa ve Antalya’ya hizmet götürmeyi hedef listesine koymuştu.

Bukoli'nin neden faaliyetlerini durdurup kapandığına dair henüz net bir bilgiye ulaşılamadı. Şirketin kısa süre içerisinde yazılı bir açıklama yapması bekleniyor.

E-ticaret devleri bir bir kapanmaya devam ediyor.Geçtiğimiz dönemde Markafoni-Limango gibi E-ticaret devlerinden sonra Borusan Otomative ait olan Bukoli firmasıda kapatma kararı aldığını duyurdu.

Yorum Yaz

Diğer Ekonomi Haberleri