17 Temmuz 2019
  • Istanbul 23.33°
  • Ankara 21.11°
  • Izmir 24°
İmsak 03:46
Güneş 05:39
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:41
Yatsı 22:26
BIST98.028
Dolar5,7199
Euro6,4216
Altın258,51

Et İle İlgili Flaş Açıklama!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Fakıbaba, Kurban Bayramı’nda kırmızı etle ilgili hem üreticinin hem tüketicinin yüzünü güldürecek bir karar verme aşamasında olduklarını açıkladı.

Et İle İlgili Flaş Açıklama!

Ahmet Eşref Fakıbaba, kurbanlık fiyatlarının normalleşme yolunda olduğunun da haberlerini verdi.

"Fiyat söyleyemem lakin piyasanın ancak oturduğunu görüyorum. Kurban Bayramı'nda hem üreticinin hem tüketicinin yüzünü güldürecek bir karar üzerinde çalışıyoruz’’ açıklamalarında bulunan Fakıbaba, bu mesele de önemli bir çalışma içerisinde olduklarını vurguladı.

Bakan Fakıbaba, konuşmasını şöyle devam etti: "İsterim ki, hem üreten hem tüketen hem esnaf hem kasap hem bu işle uğraşan insanlar, gerçekten memnun olsun ama bu işi bilmeyen, sadece parası yüzünden bu işe girip para kazanmak isteyenleri mutlaka gidermek gerekiyor. Bu işi babadan, atadan meslek olarak yapan, sanayisini yapan, eti satan, tüketen insanlara saygımız var. İnanıyorum piyasa mutlaka oturacaktır."

Ahmet Eşref Fakıbaba, ayrıca mevsimlik tarım işçilerine yönelik projeler hazırladıklarını da söyledi, bu anlamda da ilgili bakanlarla söz konusu işçileri yerlerinde ziyaret edip, problemlerini çözmeye çalışacaklarının haberini verdi.

"HALKIN ARASINDA OLACAĞIM"

Belediye başkanlığı döneminde olduğu gibi bakanlığı süresince de mümkün olduğunca problemleri vatandaştan öğrenip, ona göre çözüm üretmeyi hedeflediğini vurgulayan Fakıbaba, "Yine halkın arasında olacağız, mutlaka ahırlara gireceğim, çamur tarlalara basacağım. Tarım ve hayvancılık bakanı olup, sadece yansılarda onları seyretmek, algılamak mümkün değil. Onun için halkın problemi ancak onların arasında çözülür." diye konuştu.

Yorum Yaz

Diğer Ekonomi Haberleri