22 Temmuz 2019
  • Istanbul 23.89°
  • Ankara 17.78°
  • Izmir 24°
İmsak 03:53
Güneş 05:43
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:38
Yatsı 22:20
BIST101.849
Dolar5,6644
Euro6,3523
Altın259,40

Erzurum'da 'Evet' Rüzgarı Esti! Bakan Akdağ Bozkurt Selamı Verdi

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Erzurum'da kendisine bozkurt ve Rabia yapan vatandaşlara aynı şekilde karşılık verdi.

Erzurum'da 'Evet' Rüzgarı Esti! Bakan Akdağ Bozkurt Selamı Verdi

Aşkale ilçesindeki mitingin ardından beraberindekilerle kent merkezine dönen Sağlık Akdağ, il merkezindeki cadde ve sokaklarda seçim otobüsünden vatandaşları selamladı.

BOZKURT VE RABİA

Bakan Akdağ kendisini "Bozkurt" ve "Rabia" işaretleriyle selamlayan vatandaşlara aynı şekilde karşılık verdi.

ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Saadet Partisi ve Memur-Sen İl Başkanlığını ziyaret eden Akdağ, Atatürk Üniversitesi Mavi Salon'da düzenlenen "Gençler Bakanı ile Buluşuyor, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Konuşuluyor" konferansında üniversite öğrencileriyle buluştu.

Akdağ, burada yaptığı konuşmada, 16 Nisan'daki halk oylamasına giderken gençlerle bir araya gelmek istediklerini belirtti.

"BİZİM DERDİMİZ NE"

Gerçekleri olabildiğince gençlere aktarmayı amaçladıklarını ifade eden Akdağ, şöyle devam etti: "Siz hayatınızın baharındasınız ve bu ülke sizin omuzlarınızda yükselecek. Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan, Başbakanımız Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bunlar ne yapmak istiyorlar? Bu ülkenin 11 yıldır Sağlık Bakanlığını yapan Recep Akdağ neyin peşinde, niye bu referandumu size getirdik? AK Parti'ye bakarsanız zaten iktidarda, Cumhurbaşkanı da zaten bu ülkenin Cumhurbaşkanı. Bizim derdimiz ne? Buna iyi bakmamız lazım."

"YAKIN TARİHİ İYİ OKUYUN"

Akdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile HDP'nin ülkeye tek adamlığın geldiğinden ve diktatörlükten bahsettiğine dikkati çekti. Bu iddiaları ileri süren partilerin geçmişine iyi bakmak gerektiğini belirten Akdağ, "Yakın tarihi iyi okuyun. Daha önce bu ülkenin yakın tarihinde iki kişiye diktatör dediler. Rahmetli Adnan Menderes'e diktatör dediler. Zalim ve ahlaksız adamlar, götürdüler o pırıl pırıl vatan evladını arkadaşıyla şehit ettiler. Birileri de ona alkış tuttu. Tek başına iktidar olmuş kişiydi. Hem de o ağır milli şef döneminde." diye konuştu.

Kaynak: Haber 7

Yorum Yaz

Diğer Ekonomi Haberleri