Engelli ve Geliri Olmayan Vatandaşlara Aylık 817 Lira Yardım

Yüzde 40 ve üzeri engelli olup da sosyal güvencesi olmayan engelli ve yaşlılarla, anne ya da babası olmayan muhtaç çocuklara, SGK ve Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından aylık bağlanıyor. Üstelik bu kişiler, sağlık hizmetinden de ücretsiz yararlanıyor

Engelli ve Geliri Olmayan Vatandaşlara Aylık 817 Lira Yardım

Yüzde 40 ve üzeri engelli olan ve sosyal güvencesi olmayan engelli ve yaşlılarla, anne ya da babası olmayan (yetim) muhtaç çocuklara, SGK ve Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından aylık bağlanıyor. Üstelik bu kişiler, sağlık hizmetinden de ücretsiz yararlanıyor. Muhtaç ve engelliye bu sene 817 lira maaş bağlanacak

Yardım almak için istenilen belgelerin ikamet edilen yerdeki ‘Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne teslim edilmesi gerekiyor. Başvurular şahsen, posta yoluyla ya da genel müdürlüğün internet sitesi (vgm.gov.tr) aracılığıyla yapılıyor. Aynı aileden yalnızca bir kişiye aylık bağlanabiliyor.

ARANAN KOŞULLAR NELER?  

Muhtaçlık aylığı için müracaat edecek kişinin sosyal güvencesi bulunmayacak.

Herhangi bir gelir ya da aylığı bulunmayacak. Gelir getirici taşınır ve taşınmaz malı (ev, ticari taksi gibi) olmayacak.

Geliri olanların ise aylık geliri 592 lirayı aşmayacak.

Herhangi bir aylıktan yararlanıyor olmayacak.

HER SENE KONTROL EDİLİYOR  

Aylık almaya başlayanlar, her sene Ocak ayında bölge müdürlüklerine ‘yoklama belgesi’ vermek zorunda. Yoklama belgesini vermeyenlerin aylıkları askıya alınıyor.

Belge, 3 ay içinde getirilirse aylıklar toptan ödeniyor.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR