Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu yani EPDK yetkilileri tarafından yapılan bildiride, 1 Temmuz 2017 itibari ile geçerli olmak şartıyla ve önümdeki gelecek üç ay içerisinde perakende olarak elektrik satışı tarifesinde bir zam ya da indirim değişikliği olmayacağı açıklamalarında bulundu.

ELEKTİRİĞE 3 AY BOYUNCA ZAM UYGULANMAYACAK

Kullanıcı vatandaşların, 1 Temmuz 2017’den itibaren geçerli olmaya başlayacak tarifenin kablolarına Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun internet sitesinden yer verileceğini ifade edildiği açıklamada şunlardan bahsedildi, "Mesken kullanıcı vatandaşın 100 kilovat saat için ödemesi gereken vergi ve fonlar ile dahil toplam ücretin, ocak ve haziran ayı içerisinde olduğu gibi temmuz ve eylül ayında da aşağı yukarı 41 lira olacağını karar verildi." ifadeleri yer aldı.

SON 2016 YILINDA 6.8 ORANINDA ZAM YAPILMIŞTI

Elektrik ücretlerinde en son 1 Ocak 2016 tarihinde yüzde 6.8 zam yapılmıştı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, tek terimli ve tek zamanlı olarak alçak gerilimden bağlı mesken kullanıcı vatandaşın 100 kilovat saat için ücreti vergi ve fonlar dahil toplam ücretin 2016 senesinde olduğu gibi 2017 senesinde de aşağı yukarı 41 lira olacağını söylemişti.