Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Ataşehir Binası'nda Şile Çavuş Arazi Satışı Karşılığının Kazanç Paylaşımı ihalesinde ilk oturum yapılmış oldu.

ŞİLE ARAZİSİNİN İHALESİ YAPILDI

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın düzenlemiş olduğu ilk oturuma İdealist İnşaat ve İdealist Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın İş Ortaklığı katılım sağladı. Arazi satışının karşılığı olarak satış toplam kazancı 50 milyon Türk Lirası teklif sunmuş olan İdealist İnşaat ve İdealist Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, arazi satışı karşılığının firma payı olarak toplam kazanç olarak ise bu rakamların yüzde 25'ine karşılık gelmiş olan 87 milyon 500 bin Türk Lirası Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na önermiş oldu.
İki parsel ve adanın oluşturduğu ve 17 bin 933 metrekare genişliğinde sahip arazi, konut ve tercihli turizm bölgesine uygun olduğunu açıklamıştı.

Emlak Konut'un Şile ihalesi yapıldı

EMLAK KONUT'TAN DEV BAĞIŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı sırasında temeli atılmış olan ve yapımının sonu görünen dev Çamlıca Camisi'nin inşaatında Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’ndan büyük bir bağış geldi.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Kamuyu Aydınlatma Platfrmu'na yani KAP’a sosyal sorumluluk projesi kapsamı altında bağışta bulunmasının hakkında birkaç açıklamada bulundu.
Bu açıklamaya göre firma, Çamlıca'da inşaatı sürmeye devam eden Çamlıca Camisi'ni yapmakta olan İstanbul Cami ve Eğitim Kültür Hizmet Birimleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği'ne 12 milyon 500 bin Türk Lirası hacminde dev gibi bir bağış yaptığını bildirdi.

Ülkemizde halka açık olarak sunulmakta olan en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı firması olan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, daha öncesinde de yani 2014 senesinde 10 milyon Türk Lirası hacminde, 2015'te 12 milyon Türk Lirası hacminde, 2016 senesinde ise 8 milyon Türk Lirası değerinde dev bağışlarda bulunmuştu. Firmanın İstanbul Cami ve Eğitim Kültür Hizmet Birimleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği'ne yaptığı son bağışının rakamı ile toplamda 42 milyon 500 Türk Lirası değerinde bağış yapmış oldu.