Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, 30 projede 15 bin bağımsız alanda geçerli "Güçlü Türkiye İçin Birlik Zamanı" adında olan konut satış kampanyasını 31 Ocak’ta başlatmıştı.

Bu adı geçen kampanyada yüzde 5 peşinatıyla 240 ayda yüzde 0.79 vade farkıyla, 120 ayda yüzde 0.45 vade farkı uygulanacağı açıklandı. 60 ayda ise faizsiz ev sahibi olma fırsatının sunulduğunu dile getirilmişti.

Geriye kalan yüzde 15'lik peşinat ile iş sonuna kadar ödemesi yapılacak, bu alıcı ile satıcı aralarında belirlendi.

KAMPANYALAR ŞU ŞEKİLDEYDİ

Kampanya kapsamında geçerli olan projeler ise şu şekilde belirtilmişti;

Adım İstanbul, Avrupa Konutları Başakşehir, Avrupark, Emlak Konut Başakşehir Evleri, Başkent Emlak Konutları, Batışehir, Büyükyalı İstanbul, Ebruli Ispartakule, Esenler Emlak Konutları, Evora Denizli, Evvel İstanbul, Gebze Emlak Konutları 3. Etap, Göl Panoroma Evleri, İstmarina, Karat 34, Karat Ofis Bakırköy, Koordinat Çayyolu, Körfezkent 4, Köy Zekeriyaköy, Maslak 1453, Park Mavera 2, Metropol İstanbul, Nevşehir Emlak Konutları, Nidapark Kayaşehir, Nidapark Küçükyalı, Niğde Emlak Konutları, Sofa Loca, Tema Şehir Konya, Tual Adalar, Tual Bahçekent.

Güçlü Türkiye için Birlik Zamanı kampanyasına 9 banka katılmıştı. Bunlar Albaraka, Garanti Bankası, Halkbank, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım Bankası.

20 sene vade ile ülkemizde bir ilk olma özelliğinin taşımakta olan kampanya 31 Mart 2017'ye kadar sürmüştü.

EMLAK KONUT, GEBZE’DE 27 BİN TL’DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA EV SAHİBİ YAPIYOR

Gebze Emlak Konutları 3. Etap projesinde bulunan; 2+1, 3+1 ve 4+1 daire tipinden oluşan 1850 adet konutun, 37 bloğu bulunmakta. Gebze Emlak Konutu; açık ve kapalı otopark, sosyal tesis ve süs havuzları çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, yüzde 70 yeşil alan 24 saat güvenlik konforlu hayat sunacak. Sınırlı sayılardaki dairelerin erken gelmiş olan satın alma işlemini gerçekleştirmiş olacak.

Katma Değer Vergisi içerisinde bulunan satışın bedelinin nakit olarak ödenmesi yani bunun içine banka kredisi de dâhil olmak durumunda yüzde 15 indirim yapacak.

Katma Değer Vergisi içinde olan satış bedelinin en az yüzde 7.5 peşin fiyatına, yüzde 7.5 satış gerçekleştiği tarihinden ardından 6 ayda 1 ara ödeme, yüzde 15 konut tesliminde ara ödeme alınması kalan tutar ise 60 aya vade farksız veya aylık yüzde 0.50 vade farkı ile ya da tüfe artışı ile 120 aya kadar vade yapılması TÜFE’li satışlarda geçerli olmak kaydı ile vadelendirilen tutarların ise her altı ayda bir her yılın 1 ve 7 Aylarında TÜİK aracılığıyla açıklanan TÜFE oranı üstünden artış sağlanmış olacak.

Satın almak isteyen vatandaşlar daha detaylı bilgi için araması gereken numara: 0262 642 68 66 67