Ülkemizdeki en geniş proje geliştirici TOKİ ile Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı birlikte haziran ayı içerisinde oluşturulan arazi satış ihalelerini kapsayarak İzmir iline bağlı Konak ilçesinde ihalesi de yapıldı. Arazinin ihalesinde en büyük teklifi veren şirket belli oldu.

İZKA İNŞAAT ÜSTLENDİ

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın dün gerçekleştirdiği Konak arazi ihalesinin e fazla rakamı İZKA İnşaat üstlendi.

İzmir, Konak’ın en özel bölgesinde yer bulan arazinin satış ihalesi Emlak Konut yaptı. Toplamda 10 şirketin ilgi gösterdiği ve rakamların verildiği arazi satış ihalesi kapsamında en çok teklif İZKA İnşaat’ın verdiği bilgisi geldi.

400 MİLYON TL’LİK TEKLİF VERMİŞTİ

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın İzmir Konak’ta bulunan ve 1. bölüm arazinin ihalesinde 1. oturumunda en büyük rakam teklifi arazi satışı karşılığı firma payı toplam geliri olarak 40 milyon lira teklif vererek İZKA İnşaat sahiplendi. İZKA İnşaat arazi satışı karşısında satış kârı sayılarak ise 400 milyon TL’lik teklif verilerek son dakika haberlerine arasında yer almıştı.

Emlak Konut GYO Mayıs ve Haziran’da içerisinde mülkiyetindeki çok sayıda araziyi satış ihalelerinin 1. oturumu gerçekleştirdi. 2. oturum ihalelerin zamanlarında geri sayım sürüyor. Bu araziler arasında en bilineni ise Galatasaray'ın Riva'daki arsası olarak biliniyor.