Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Yöneticilerinden Murat Kurum, arasında Galatasaray'ın Riva'daki arazisi ile Tariş Kooperatifler Birliği'nin İzmir Alsancak'taki arazisinin de olduğu 5 büyük projenin ihalesini haziran ayı içerisinde tamamlandığını ifade etti. İstanbul Riva, Zeytinburnu, Tuzla ve 2 etaptan oluşmakta olan İzmir Alsancak'taki 1 milyon 327 bin 352 metrekare büyüklüğünde 5 proje için bitirilen ihaleler nedeni ile aşağı yukarı 9 milyar Türk Lirası satış kazancı alacak. Emlak Konut, bu 5 ihaleden en düşük seviyede 3.2 milyar Türk Lirası şirket hissesi almış olacak.

YIL SONUNDA 15 MİLYON TL HEDEFLEYEN EMLAK KONUT’UN PROJELERİ

Emlak Konut’un Yöneticilerinden Murat Kurum'un, bahsi geçen 5 dev proje ihalesini şöyle ifade etti:
- Galatasaray Spor Kulübü’nün Riva arazisinde yapılacak olan planın ihalesini 3,1 milyar Türk Lirası teklifle Fema ve Klv inşaat İş ortaklığı aldı.
- İzmir Konak 1.Etap ihaleyi sırtlayan taraf Teknik Yapı Anonim Şirketi oldu.
- İzmir, Konak 2’nci Etap ihalesinin galibi ise Pekintaş ve Burakcan İş ortaklığı oldu.
- Zeytinburnu Beştelsiz alanında ki arazide ihaleyi 1 milyar 730 milyon Türk Lirası ile Güney Gayrimenkul ve Esta İnşaat ve Elit Vizyon ortaklığı aldı.
- Tuzla İçmeler’deki 10 bin 998 metrekare arazi ihalesinin galibi de Dağ Mimarlık oldu. Projeile Tuzla’ya 185 milyon Türk Lirası yatırım yapılacak.