Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın İzmir Alsancak bölgesinde vatandaşlar tarafından Liman Arkası olarak bilinen bölgedeki projesinin dün gerçekleştirilen ihaleye 10 şirket satın almak için teklif verdi.

PROJEYE EN YÜKSEK TEKLİF 400 MİLYON TL İLE İZKA İNŞAAT’IN

Kapalı teklif yöntemi şeklinde yapılan ihalenin birinci bölüm olarak nitelenen ilk oturumda en yüksek fiyatı 400 milyon TL ile Azat Yeşil’in sahip olduğu İZKA İnşaat verdi.

İKİNCİ OTURUM TARİHİ YAKINDA BELLİ OLACAK

İkinci oturumun tarihi ise önümüzdeki günlerde belli olacağı biliniyor. Emlak Konut, şirketlerin projeye uygun olup olmadığına göre teslim edecek.

PROJE İÇİN 820 MİLYON TL HASILAT ÖNGÖRÜLÜYOR

Toplamda 140 bin metrekare arazi genişliğine sahip İzmir’in Alsancak Liman Arkası bölgesi proje için turizm, ticaret ve kültürü geliştirecek şekilde odaklanmış olacak. Bu şekilde tasarlanan projeye yaklaşık olarak 820 milyon TL hasılat öngörülerek İzmir’in Alsancak’ı atıl kalmış olan bu kısmının şehrin kullanımına açılarak vatandaşlara kazandırılması sağlanacak. Fiziksel ve görsel açıdan sağlıklı alanların oluşturulması ve şehrin kentsel yaşam alanlarındaki standartların artırılması hedef olarak görülüyor.