Teknik Yapı’nın Anadolu’da ki bekleme salonu İzmir Alsancak oldu. Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın İzmir Alsancak’ta bulunan iki farklı parselden meydana gelen aşağı yukarı 47 dönüm arsanın “arazi karşılığı kazanç hisse ihalesinde Teknik Yapı galip geldi.

EMLAK KONUT, KASASINA 585.2 MİLYON TL SOKACAK

Teknik Yapı, 10 şirketin şiddetli rekabeti ile ihalenin bir milyar 672 milyon TL’lik kazanç karşılığı yüzde 35 idare hissesi sözü ile ihalede ipi sırtlayan taraf oldu. Teknik Yapı, Alsancak üstünde inşa edeceği karışık plandan elde etmesi gereken kazancının en az 585,2 milyon TL’sini Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na teslim edecek.

“İZMİR’E TIPKI İZMİR GİBİ PROJE YAPACAĞIZ”

Teknik Yapı’nın Emlak Konut ile beraber Denizli ile adımını atan Anadolu’ya açılımı devam edeceğini söyleyen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, “Ülkemizin vazgeçilmez güzellikteki şehirlerden biri olan İzmir’e tıpkı İzmir gibi güzel ve kaliteli bir plan yaparak güzelliğine güzellik katmayı hedefliyoruz. İhale şartları ile uygun olarak bölgeye ticaret, konut ve turizm bölgelerinden meydana gelen karışık bir proje gerçekleştireceğiz.” dedi.