Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdürü Murat Kurum, başarılı olarak bir yarı sene geçirdiğini söyleyerek, "Senenin ilk yarısı içinde açıklamış olduğumuz sayıların senenin yarısında toplam 3.3 milyar TL’lik satış değerinin ve 518 bin 917 metrekarelik satış bölgesinin genişliği hedefi ile karşılaştırılmış olduğunda düşüncelerimizin üzerine katarak artırdık. Senenin ilk altı ayı içerisinde tane olarak açıklama yaptığımızda satış hedefi ise 3 bin 965 bağımsız bölüm oldu." diye ifade etti.

SENE SONUNA KADAR KASAYA 15 MİLYAR TL ATMA HEDEFİ

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdürü Murat Kurum, "2017 planlarımız içerisinde açıklama yaptığımız sırada bu sene içinde 1,5 milyar Türk Lirası bedelinde arsanın ihale edileceğini ve bu ihaleler sonucunda 10 milyar Türk Liralık iş yapılacağını dile getirmiştik. Mevcut olan ihalelerin takvimde düşünüldüğünde ihalesini yapacak olduğumuz yeni projelerle beraber sene sonu itibarı ile projelerimizin toplam kazancı 15 milyar Türk Lirasını ulaşmasını beklemekteyiz." ifadelerinde bulundu.

SENENİN İKİCİ YARISINDA DA PROJELER BULUNUYOR

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı olarak ülkemizde geleceğe güvenle bakıldığının altını çizen Genel Müdür Murat Kurum, "Şu ana kadar ihalesini gerçekleştirdiğimiz 5 projemiz dışında yakın zamanda duyurusunu yapmış olduğumuz İstanbul Şile Çavuş ve Antalya Muratpaşa senenin ikinci yarısında ise Florya, Teşvikiye ve Küçükçekmece projelerimiz de ihalesini yapmayı planlamaktayız." İfadesi bulundu.