İzmir’in Konak ilçesinde inşa edilecek 2. Etap ihalesinde sözü edilen rakam 2.2 milyara çıktı.

İZMİR’DEN 3.9 MİLYAR KASASINA KOYDU

Bu sayede Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı İzmir’in Alsancak ilçesi ve Konak ilçesinde inşa edilecek ihaleleri ile 2 günde İzmir'den 3.9 milyar lira kazanmış oldu.

KONAK’TAN 2.2 MİLYAR LİRA

Emlak Konut GYO'nun İzmir Konak 2. Etap ihalesini sırtlayan şirket 2.2 milyar lira satışı toplam kazanç ve yüzde 33'e denk düşen 726 milyon lira firma payı sözü ile Pekintaş İnşaat ve Burakcan İnşaat İş Ortaklığı kurarak inşa edeceklerini bildirdi.

ALSANCAK’TAN 1.7 MİLYAR LİRA

Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen İzmir’in Alsancak projesinin ihalesinde Teknik Yapı'nın 1 milyar 672 milyon TL ile kazandığı 1. Etap'la birlikte, 2 günde Emlak Konut ihaleleriyle şehre gelen para yaklaşık 3.9 milyar lira oldu.  Emlak Konut GYO ve Tariş Kooperatif Birlikleri arasında imzalanan protokol ile İzmir’in Konak ilçesinde yeni bir planı yaşama sunacak.

'YENİ İZMİR' KURULUYOR

Yeni İzmir diye adlandırılan alanda hayata geçirilecek planlar için inşaat işi sektöründen dün ve bugün heyecanlı bir çekişme sürüyordu. Dün gerçekleşen 2. Etap ihalesi ile de 10'un üstünde şirketten 9 teklif gelmişti.