Sene sonunda kadar kasasına 15 milyon TL koymayı hedeflemiş olan Emlak Konut GYO haziran ayı içinde yaptığı açıklama, sırasında Galatasaray'ın Riva'daki arazinin de yer aldığı ayrıca Tariş Kooperatifler Birliği'nin İzmir Alsancak'taki arsasının da olduğu 5 büyük proje ihalesinin haziran ayında bitirmiş olduğu biliniyor. İstanbul Riva, Zeytinburnu, Tuzla ve 2 etaptan oluşan İzmir Alsancak'taki 1 milyon 327 bin 352 metrekare genişliğinde 5 proje yapımı için düzenlenmekte olan ihaleler maksadı ile yaklaşık olarak 9 milyar TL’lik satışından kazanmış oldu. Emlak Konut GYO, sözü edilen 5 ihalede en düşük seviyenin 3.2 milyar TL firma bedeli olarak alınacak.

İŞTE SÖZÜ EDİLEN DEV İHALELER

Emlak Konut'un Yönetim Kurulundan Murat Kurum'un, sözünü ettiği 5 dev proje ihalesinden şöyle bahsetti:

-Galatasaray’ın Riva arazisine yapılacak planın ihalesini 3,1 milyar TL teklifle Fema ve Klv inşaat İş ortaklığı almış oldu.

-İzmir Konak 1.Etap ihaleyi sırtlayan taraf Teknik Yapı Anonim Şirketi oldu.

-İzmir, Konak 2’nci Etap ihalesinin kazananı ise Pekintaş ve Burakcan İş ortaklığı oldu.

-Zeytinburnu Beştelsiz alanında ki arazide ihaleyi 1 milyar 730 milyon TL ile Güney Gayrimenkul ve Esta İnşaat ve Elit Vizyon ortaklığı almış oldu.

-Tuzla İçmeler’deki 10 bin 998 metrekare arazi ihalesinin galibi de Dağ Mimarlık oldu. Proje ile Tuzla’ya 185 milyon TL’lik yatırım yapacak.