Türkiye’nin dev gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı aralarında Galatasaray’ın Riva’daki arazisi ile Tariş Kooperatifler Birliği’nin İzmir Alsancak Liman Arkası arazisinin de aralarında bulunduğu 5 dev planın ihalesini Haziran’da başarı ile bitirdi. İstanbul Riva, Zeytinburnu, Tuzla ve 2 etaptan oluşan İzmir Alsancak Liman Arkası arazisinin 327.352 metrekare büyüklükteki 5 proje için yapılan ihaleler sonucunda aşağı yukarı 9 milyar lira satış kazancı tahmin ediliyor. Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı bu 5 dev ihaleden azami 3,2 milyar lira firma payı cebine attı.

5 PROJEDEN 9 MİLYAR LİRALIK DEĞER

Haziranda bitirilen dev ihalelerle alakalı açıklamalar yapan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdürü Murat Kurum: “Haziran ayı tükenmeden ihalesini gerçekleştirdiğimiz 5 büyük plan ile 9 milyar liralık bir değer oluşturma sayısını gösterdik.” dile getirdi.

Bu başarı ile, 2017 senesinde ikinci çeyreği ile beraber girilecek yeni zamanın piyasalar üstündeki pozitif eklentisi içinde, gayrimenkul şirketlerinin ihalelere yoğun ilgisi ve sayıların bu seviyeye çıkması gerek ülkemizin gerekirse de Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na olan güvenin hedef gösterdiği olduğunu söyleyen Murat Kurum, “Türkiye’nin genişlemesi ve kalkınması kuvvetlendiren Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı olarak gelişen vizyonumuzla beraber daha kuvvetli ülkemiz için çalışmaya ve daha çok iş sahası sağlamaya çalışıyoruz.” dedi.