Emekliler promosyonda mutlu sona ulaştı. Yaklaşık 11.5 milyon emeklinin büyük bir çoğunluğu promosyonunu aldı. Fakat henüz promosyon miktarını artırma şansı bitmedi. Bankalar, emekli maaş oranındaki payını artırmak için miktarları birbiri ardına artırmaya başlarken, isteyenler 3 yıllık söz verip promosyonu almış da olsa yüksek tekliften yararlanabilecek. Bunun için tek yapılması gereken ise, taahhütte bulunulan bankaya kalan sürenin promosyon tutarını geri vermek etmek olacak.

900 TL'YE KADAR ÇIKTI

Alınan bilgiye Sosyal Güvenlik Kurumu ile yapılan anlaşma kapsamında promosyonda 3 yıllık süreç için alt tutarlar 300, 375, 450 lira olurken; bazı bankalar bu tutarın üzerine çıktı. Fibabanka emeklilere 330, 415, 500 lira promosyon ödemesi yaparken; Garanti Bankası ve TEB, kredi kartından 2 otomatik ödeme talimatı veren emekliye maaşına göre 450 liraya çıkan promosyona ek 50 lira bonus hediye ediyor.

DenizBank ise emeklilere 450 liraya varan ödeme yaparken, emeklilerin maaşını şubelerine taşıyan müşterilerine 'her emekli için 100 TL nakit' veriyor. ING ise emeklilere, maaşa göre 300, 375 ve 450 lira olan promosyonu iki katına çıkarma olanağı sağlıyor. Vadesiz mevduat hesabından 1 otomatik ödeme talimatı yapıp 10 bin TL ve yukarısı miktarda 36 ay ve üzeri vadelerde ihtiyaç kredisine başvuraların promosyonu iki kat arttırıyor.