Emekli Maaşı Ne Kadar Olacak?

Yaklaşık 12.3 milyon emeklinin gözü, kulağı şimdiden temmuz zammında. Zam oranında bu yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon oranı etkili olacak.

Emekli Maaşı Ne Kadar Olacak?

Milyonlarca insanın merak ettiği tüm detaylar...

SSK'lıların, Bağ-Kur'luların ve memur emeklilerinin maaşlarına Temmuz ayında gelecek olan zam ile birlikte ek ödemeleri zamlı maaş üzerinden hesaplanacağı için yükselecek. Peki güncel emekli maaşı ne kadar olacak? İşte milyonlarca emeklinin merak ettiği bilgiler...

EK ÖDEME TUTARLARI ARTACAK

Temmuzda ek ödeme tutarları da artacak. Ek ödemede yüzde 5 sınırı en az bin 286 lira 5 kuruşa çıkacak.

DAHA DA YÜKSELEBİLİR

Emekli Sandığı'na dahil olan emekli doktor ve diş hekimlerine ocakta başlayan ilave ödemenin tutarı da temmuzda artacak. Yüzde 5'lik yükselişe göre, uzman doktorların aylık ek ödemesi 2 bin 220 liradan 2 bin 331 liraya, uzman olmayanların da bin 697 liradan bin 782 liraya çıkacak. Bu tutarlar, temmuz zammı enflasyon farkıyla artarsa daha da yükselecek. Ocakta başlayan bu ödemeden, aylıklarıyla birlikte makam tazminatı ödenmesine hak kazanamamış olanlar yararlanabiliyor. Emekli doktor ve diş hekimleri, sigortalı olarak herhangi bir işte çalışmaya başlarlarsa ilave ödemeleri kesiliyor.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Ekonomi Haberleri