Elektrik ve Doğalgaza Yeni Zam Yolda

Makina Mühendisleri Odası, Temmuz ayında elektrik üretimi için satılan doğal gaz fiyatlarına yüzde 6,45 oranında zam yapıldığını anımsatarak elektrik ve gaz fiyatlarında yeni bir zam dalgasının kapıda olduğu uyarısını yaptı.

Elektrik ve Doğalgaza Yeni Zam Yolda

Elektrik ve Doğalgaza Yeni Zam Yolda

Makina Mühendisleri Odası (MMO) 2019 Temmuz ayı elektrik ve doğal gaz fiyatları raporunu duyurdu. Rapora göre, Temmuz ayında gerçekleştirilen zamla beraber elektrik fiyatları son 1,5 senede yüzde 50-98,2 oranında arttı. MMO Başkanı Yunus Yener, "Siyasal iktidarın izlediği toplum çıkarlarını değil, özel firmaları kollayan politikalar sebebiyle elektrik ve doğal gaz fiyatlarında yeni zamlar gündemdedir" diye konuştu.

1 TEMMUZ'DA FİYATLAR ARTTI

2019 başında doğal gaz satış fiyatlarında, konutlara ve küçük sanayi kuruluşlarına yüzde 10, elektrik üretim tesislerine yüzde 88 indirim yapılmıştı. Fakat seçimlerden hemen sonra 1 Temmuz'da elektrik üretimi için satılan doğal gazın fiyatı yüzde 6,45 oranında artırıldı. Raporda "Konut tüketici fiyatlarına uygulanan sübvansiyonu gözardı etmeksizin, konut abonelerinin en çok olduğu şehirlerde, indirim ardından bile fiyatların 2017 sonuna oranla yüzde 18,5- 29,13 oranında artmış olduğu görüldü" denildi.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Ekonomi Haberleri