Merkez Bankası Yöneticileri aynı tarihte yeni açıklanan ilk çeyrek piyasa projeksiyonlarını verdiler ve Amerikan Merkez Bankası Başkanı Janet Yellen basın mensuplarıyla buluştu.

Bazı ekonomi yazarlarının Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası kararlarını tepkileri şu şekilde oldu:

SAMUEL COFFİN İLE ROBERT SOCKİN

2017’nin Eylül ayına hala bir faiz yükseltimi ve Aralık'ta belirtilecek bir bilanço azalımı ummakla beraber bu düşünce ile alakalı çeşitli tehlikeler var. İlk olarak, verilen bilgide zayıf enflasyon işaret edildi, fakat Komite bunu görmüyor gibi duruyor.
Süregelen zayıf enflasyon normalleşmeyi geciktirebilir. İkincisi, bilançoyla ilgili paragrafta yapılan vurgu, Komite'nin Aralık yerine Eylül bilanço azalabileceği düşüncesini bir miktar yükseltiyor ancak şu anlık, Aralık ayında başlayacağından düşüncelerimiz koruyoruz.

DAVİD PAGE

Ekonomi hakkında son gelişmeler bir miktar risk meydana getirirse ve beklenmeyen zayıflık sıkılaştırma konusunda ılık miktarda daha temkinli bir programı işaret etse de, Amerikan Merkez Bankası ekonomik görünüm açısından rahat görünüyor. Bununla birlikte Amerikan Merkez Bankası, sıkı bir iş potansiyeli risklerin uygun yönetiminin büyümeci politikanın yetenekli olarak geri çekilecek içerdiğine ikna olduğuna benziyor.