EFT Saatleri Kaçta Başlar, Kaça Kadar Sürer?

EFT ne demek? EFT nasıl yapılır? EFT saatleri kaçta başlar, kaça kadar sürer? soruları vatandaşların genel olarak merak ettiği konulardan biri. EFT hakkında detayları haberimizde bulabilirsiniz.

EFT Saatleri Kaçta Başlar, Kaça Kadar Sürer?

EFT ne demek? EFT nasıl yapılır? EFT saatleri kaçta başlar, kaça kadar sürer? soruları vatandaşların genel olarak merak ettiği konulardan biri. EFT hakkında detayları haberimizde bulabilirsiniz.

EFT NE DEMEK?

EFT işlemi, kurumlar ve bireyler arası para alış verişini internet üzerinden zahmetsiz bir şekilde yapmanızı sağlayan Elektronik Fon Transferi Sistemi’nin kısaltılmış ismidir. EFT işlemini bankalara bizzat giderekte yapılabilr fakat internet üzerinden gerçekleştireceğiniz işlemler daha rahat ve zahmetsiz olacaktır. EFT yaparken 4 unsur vardır: Gönderen, banka, alıcının bankası ve alıcı. Bu bilgileri eksiksiz olarak yazdığınız andan itibaren paranız işleme alınıyor ve banka tarafından onay beklemek kalıyor.

Resmi tatiller haricinde hafta içi her gün 08:00-17:00 saatleri arasında EFT işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu saatler dışında gerçekleştirilen online işlemler bir sonraki güne kalıyor.

EFT NASIL YAPILIR?

EFT yapmak için, IBAN numarası, IBAN numarası yoksa; banka adı, şube numarası ve hesap numarası bilgileri lazım. EFT’yi şubeden yapacaksanız, bu bilgileri bankadaki görevliye vermeniz gerekiyor. Bankanızın ATM, internet şube, cep uygulama ya da telefon bankacılığı kanallarını şekliyle gönderecekseniz; karşınıza gelecek seçeneklerden para aktarma, para gönderme veya para transfer opsiyonunu seçmeniz lazım. Sonrasında IBAN veya hesap numarası ile gönderme tercihinizden herhangi birini seçerek gerekli bilgileri doldurup, miktar girişinden sonra işleme onay vermeniz gerekmektedir. EFT ile gerçekleştireceğiniz para gönderimi bankaların mesai saatleri içinde alıcı hesaba geçecektir.

EFT SAATLERİ KAÇTA BAŞLAR, KAÇA KADAR SÜRER?

EFT saatleri, bir bankadan farklı bir bankaya Elektronik Fon Transferi gerçekleştirilmesini sağlayan zaman dilimlerini belirtir. EFT saatleri, bankadan bankaya göre farklılık gösterebilir. Genellikle EFT, bankaların resmi mesai saatleri içinde yapılır. EFT saatleri, bankalarının mesai saatleri itibari ile başlar, bankaların mesai saatleri sonuna kadar devam eder.

EFT genel olarak 08.30 – 17.30 aralığında yapılır.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz