Orijinali Nokia 3310’u temel alarak üretilen ve ülkemizde hayranları tarafından büyük merakla beklenen yeni Nokia 3310, İngiltere'den sonra Türkiye'de de satışa sunuldu. Dağıtımı tamamlanan ve ücreti 549 lira olan yeni Nokia 3310'lar, sarı, yeşil ve lacivert gibi renk renk seçeneklere sahip.

Nokia Series 30+ işletim sistemine sahip olan ve Opera Mini ile internete bağlanma özelliği güncellenmiş bir şekilde Nokia 3310'un tuşları ise android cep telefonlarının aksine dokunmatik özelliği bulunmuyor.

Diğer yandan yeni Nokia 3310’un içerisinde, marka ile özdeşleşmiş olan Snake yani Yılan oyununun yenilenmiş bölümü de yer almakta.

TEMMUZ’DA ÇIKACAĞI HABER VERİLMİŞTİ

Nokia 3310’un Türkiye'de satışa çıkacağı tarih sonunda resmiyet kazandı. Yapılan açıklamaya göre yeni Nokia 3310 modeli Temmuz ayı itibarıyla ülkemizde satışa sunulacak.

Hollanda'nın internetten perakende firması Belsimpel'in web sitesinde listelenen cihazlar, ön siparişli olarak satışa çıkarıldığı açıklandı. Belsimpel'in web sitesinde listelenen cihazların ne zaman kullanılabilir olacağı hakkında ise kesin bir bilgi yer almıyor. Ancakcihazların "kısa süre içerisinde kullanılabilir olacağı" açıklaması alıcıları tarafından dikkat çekti.