22. Dünya Petrol Kongresi'nin resmi açılışı, 9 Temmuz'da yerli ve yabancı üst düzey görevlilerin iştirakleri ile İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Kongreye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kimi devlet başkanları, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Rusya Enerji Bakanı Alexander Novak, Bahreyn Petrol Bakanı Shaikh Mohamed bin Khalifa bin Ahmed Al Khalifa ve Hindistan Petrol ve Doğalgaz Bakanı Dharmendra Pradhan'ın katılmasının planlanıyor.

İstanbul'da "Enerji Geleceğimize Köprüler" konusuyla gerçekleştirilecek 22. Dünya Petrol Kongresi'nin resmi açılış merasimi, 9 Temmuz'da yerli ve yabancı üst düzey görevlilerin katılımıyla İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenecek.

22. Dünya Petrol Kongresi'ne dair Dünya Petrol Kongresi tarafından yayınlanan mesajda, petrol ve doğalgaz endüstrisinin en büyük faaliyetinin resmi açılışının 9 Temmuz'da yapılacağı ifade edildi.

YERLİ VE YABANCI ÜST DÜZEY YETKİLİLERİN KATILIMIYLA DÜZENLENECEK

Yayınlanan mesajda, İstanbul'da 9-13 Temmuz'da gerçekleştirilecek kongre dahilinde bakanlar ile ulusal ve uluslararası üst düzey yetkililerin ortalama 5 binin üzerindeki katılımcıyla bir araya geleceği duyuruldu. Kongreye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kimi devlet başkanları, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Rusya Enerji Bakanı Alexander Novak, Bahreyn Petrol Bakanı Shaikh Mohamed bin Khalifa bin Ahmed Al Khalifa ve Hindistan Petrol ve Doğalgaz Bakanı Dharmendra Pradhan'ın iştirak etmesinin planlandığı açıklandı.