Dolar 22 Haziran Perşembe günü itibariyle alış fiyatı 3.5313 TL’den, satış fiyatı ise 3.5318 TL’den işlem görmeye başladı. Euro, alış fiyatı 3.9507 TL, satış fiyatı 3.9516 TL işlem görmeye başladı.

YAZ SEZONU FİYATLARDA ETKİLİ OLUYOR

Ekonomi analizcileri, içinde bulunduğumuz hafta süresince dolar ve euro gibi yabancı para biriminde ciddi bir yükselme olmayacağının konusunda hem fikirler özellikle yaz aylarının düğün ve toplantı gibi özel günlerin artma yaşanmasından dolayı altın ücretlerinde yükselme olması bekleniyor.

BREXİT MÜZAKARESİ ETKİLİ OLMASI BEKLENİYOR

Ekonomi analizcileri, Brexit toplantılarının bugün başladığını söyleyerek, toplantıların sterlin - dolar ve avro - dolar paritesinin yönü üstünde etkisi olacağını dile getirdi. Geçtiğimiz haftayı değer kazancı ile bitiren sterlin - dolar paritesi şu dakikalarda yatay seyir takip ederek 1,2670'ten, avro - dolar paritesi ise 1,1118 ile eski değerinin hemen üstünde işlem gördü.

İçinde bulunduğumuz hafta boyunca Brexit toplantılarının ardı sıra jeopolitik büyümeler ile Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası üyelerinin bilanço azalma ve faiz yükseltme süreciyle alakalı vereceği demeçlerin piyasanın odak noktasında olduğunu belirtiyor.