Dolar 28 Haziran Çarşamba günü itibariyle alış fiyatı 3.5216 TL’den, satış fiyatı ise 3.5230 TL’den işlem görmeye başladı. Euro, alış fiyatı 3.9970 TL, satış fiyatı 3.9985 TL işlem görmeye başladı.

EURO – DOLAR 1.1350

Ekonomi analizcileri, Brexit toplantılarının bugün başladığını söyleyerek, toplantıların sterlin - dolar ve avro - dolar paritesinin yönü üstünde etkisi olacağını dile getirdi. Geçtiğimiz haftayı değer kazancı ile bitiren sterlin - dolar paritesi şu dakikalarda yatay seyir takip ederek 1,2818'ten, euro - dolar paritesi ise 1,1350 ile eski değerinin hemen üstünde işlem gördü.

PİYASALARDA TAKİP EDİLMESİ GEREKEN OLAYLAR

-Amerika Merkez Bankası yöneticileri için oldukça sıkı geçen son hafta: Amerika Merkez Bankası Guvernörü Jerome Powell, St. Louis Amerika Merkez Bankası Başkanı James Bullard ve Cleveland Amerika Merkez Bankası Başkanı Loretta Mester değişik etkinliklerde söyleşilere katılacak.

-Amerika Merkez Bankası, Amerika Birleşik Devletleri’nde piyasaların sona ermesinin ardından, senelik banka stres testleri için ilk bölümünün performansını duyuracak.

-Meksika Merkez Bankası, enflasyonun son bir sene içerisinde ikiye katlanması ile ardından, muhtemelen gösterge faizi ardı ardına yedinci müzakere de değiştirmeyecek.

-Avrupa Birliği liderleri, Brüksel'de iki günlük zirveye katılacaklar.