Dolar 21 Haziran Çarşamba günü itibariyle alış fiyatı 3.5447 TL’den, satış fiyatı ise 3.5479 TL’den işlem görmeye başladı. Euro, alış fiyatı 3.9500 TL, satış fiyatı 3.9510 TL oldu.

YAZ AYLARINDA FİYATLARIN ARTMASI BEKLENİYOR

Ekonomi analizcileri, içinde bulunduğumuz hafta süresince dolar ve euro gibi yabancı para biriminde ciddi bir yükselme olmayacağının konusunda hem fikirler özellikle yaz aylarının düğün ve toplantı gibi özel günlerin artma yaşanmasından dolayı altın ücretlerinde yükselme olması bekleniyor.

BREXİT MÜZAKERELERİ ETKİLİ OLACAK

Ekonomi analizcileri, Brexit toplantılarının bugün başladığını söyleyerek, toplantıların sterlin - dolar ve avro - dolar paritesinin yönü üstünde etkisi olacağını dile getirdi. Geçtiğimiz haftayı değer kazancı ile bitiren sterlin - dolar paritesi şu saniyelerde yatay seyir takip ederek 1,2783'ten, avro - dolar paritesi ise 1,1190 ile eski değerinin hemen üstünde işlem gördü.

AÇIKLAMALAR PİYASALARIN ODAK NOKTASINDA

İçinde bulunduğumuz hafta boyunca Brexit toplantılarının ardı sıra jeopolitik büyümeler ile Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası üyelerinin bilanço azalma ve faiz yükseltme süreciyle alakalı vereceği demeçlerin piyasanın odak noktasında olduğunu belirtiyor.