Dün günü 3,5310 rakamından tamamlayan dolar/TL, bu sabah bankalararası piyasalarda 3,53'ün üzerinde seyrediyor. Bankalararası piyasalarda dolar/TL 3,53'ün üzerindeseyrediyor. Dolar dün günü 3,5310 seviyesinden tamamladı.

Euro/TL 4,15'in üzerinde işlem görürken, euro/dolar 1,1738 düzeyinde seyrediyor.

DOLAR/TL'DE DEĞİŞİKLİK BEKLENMİYOR

Dün, Dolar/TL hareketsiz bir gün geçirdi. 3,53 seviyelerinde haftaya başlayan dolar, hareketlerini dün de bu seviyelerde tamamladı.

ABD'de belirtilecek olan enflasyon değerlerine odaklanan küresel piyasalardaki sakin seyrin kurun dar bantta kalmasında etkili olduğunu belirten analistler, dolar/ TL'de 3,50'nin altında kalıcılık için henüz yeterli olarak değerlendirilmiyor. Gündemde önemli bir değişiklik olana kadar 3,51-3,54 dolaylarında seyrin devam etmesi düşünülüyor.

YABANCI YATIRIMCILAR TL’Yİ DAHA CAZİP BULUYOR

Diğer yandan, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) Genel Müdürü Ümit Leblebici yaptığı açıklamada, yabancı yatırımcıların bu sene getirdikleri paraların geçmiş üç senede getirdikleri paranın toplamından daha yüksek olduğunu söyledi. Leblebici konuşmasında, ‘Yabancı yatırımcılar için Türk lirası ve Türk piyasaları daha güvenilir ve daha cazip olmaya devam ediyor.’ dedi.