Bankalararası piyasada dolar 3,53 seyrinde hareket ediyor. Euro/TL ise 4,21'edoğru ilerleyerek zirvedeki yerini koruyor. Eurodaki güçlü hareketin devam etmesiyle dün euro/TL gün içinde 4,20'nin üzerine yükselerek yeni bir tarihi zirveye imza attı.

Euro 4,2087'yekadar yükselerek kendi rekorunu kırdı. Bankalararası piyasada dolar/TL 3,53-3,54 civarında hareketlilik gösteriyor.
Piyasaların merakla takip ettiği, ABD istihdam verisinden sonra dolarda bariz bir hareketlilik görülmedi. Tarım dışı işsizlik Temmuz ayında 183 binlik beklentiye nazaran 209 bin artış meydana geldi. Ülkede işsizlik oranı yüzde 4,3'le 16 senenin en aşağı seviyesine indi. Analistler, özellikle ABD ve Rusya arasındaki siyasi karışıklıkların ve jeopolitik risklerin piyasada etkili olacağını belirtti ve teknik açıdan dolar/TL'de 3,5190 seviyesinin destek, 3,5550 seviyesinin ise direnç konumunda olduğunu ifade ettiler.

Dolar, euro karşısında yaklaşık 2.5 yılın en düşük seviyesinde hareket ediyor. Dolar, Fed'in para politikasını sıkılaştırma hızı konusunda belirsizlikleri artıran güçsüz ABD ekonomik verileri ve Washington'u etkileyen siyasi durumlardan dolayı hafta süresince baskı altında kalmaya devam etti. Bu sene dolar karşısında yüzde 12,5'ten fazla değer kazanan euro, dolardaki zayıflığın yanında Avrupa Merkez Bankası'nın tahvil alım programının ölçeğini daraltmaya başlayacağı beklentisinde destek buluyor.