Dolarda son durum merakla beklenmekteyken, geçtiğimiz gün dolar fiyatlarındaki artış sonrasında dolar ne kadar oldu diye yatırımcı ya da yatırım yapmak isteyenler merak etti. 

Dolar fiyatları her akşam kapanış akabinde merakla takip edilmekte. Dolar fiyatları akşam saatlerinde 3,80'i gördüğü açıklandı. TL bazında dolar en son 9 Ekim'de rekor seviyeye ulaşmışken geçtiğimiz akşam da 3.80'e ulaştı. Euro ise 4,47 seviyesinde işlem görüyor.

İMALAT PMI VERİSİ BELİRLEDİ

Dün genelde 3.69-3.72 TL bandından dalgalanan dolar, akşam saatlerinde ABD'de açıklanan imalat PMI verisinin doları küresel bazda olumlu etkilemesi ile yükselişe geçti.

EKİM AYI REKORU KIRILDI

Dolar fiyatları geçtiğimiz akşam saatlerinde tarihi zirveye ulaştı ve 3.80'lere dayandı. Euro da durum aynı. Euro'da 4,47 seviyesinde işlem görüyor.

FAİZ ORANLARI NASIL OLACAK?

Bu hafta gözler Perşembe günkü Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın kararında olacak. Anketlere göre, faiz oranlarında değişiklik beklenmiyor.

DOLAR İÇİN KRİTİK HAFTA

Kapital FX Araştırma Müdür Yardımcısı Enver Erkan, "Küresel bakımdan USD için oldukça kritik bir hafta olduğunu belirtmek gerekir. Fed’in Aralık ayında faiz artırabileceğine ilişkin sinyallerin alındığı açıklamalarından sonra bir momentum kazancı olmuştu, fakat DXY hareketinin 92,5 – 93 üzerinde, UST10YR hareketinin de %2,30 üzerinde kalıcılık sağlamaması devamının gelmemesine neden oldu. Ancak Almanya seçim sonuçlarında merkez partilerin oy kaybını ve Merkel açısından hükümeti kurmak için belirsiz bir süreç oluşmasını negatif fiyatlayan EUR, USD’nin biraz daha ön plana çıkmasına neden oldu. Aralık ayı Fed opsiyon fiyatlaması %63 seviyesinde, bu hafta Fed konuşmacılarının takvimleri çok yoğun. Hemen hemen her gün birden fazla konuşma var, en önemlisi Salı günkü Janet Yellen konuşması olmak üzere. Fed kurmayları piyasaları faiz artışına hazırlayıcı konuşmalar yapabilirler. Bunun yanında bu hafta vergi reformu açısından da kritik; Perşembe ve Cuma günü GSYH ve PCE gibi önemli veriler açıklanacak" dedi.