Dolar, 14 Temmuz Cuma günü itibariyle alış ücreti 3.5693 TL’den, satış fiyatı ise 3.5697 TL’den işlem görürken Euro, alış fiyatı 4.0719 TL, satış fiyatı 4.0730 TL’den işlem görmeye başladı.

GEÇEN HAFTA ZİRVE YAPTI

Geçtiğimiz haftaya 3.51 ile başlamış olan dolar kuru, yurtdışı tarafındaki pozitif oranların etkisi ve küresel merkez bankalarının aktif ve saldırgan tavır benimsemesi üzerine başlamaları ile kademeli olarak artışa geçerek haftayı 3.62 TL’den kapatmıştı.

FİYATLARI DEĞİŞEBİLİR

Ekonomi analizcileri, bu akşam bildirilecek olan Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası toplantı tutanağındaki bilanço azaltma ve faiz yükseltme süreci ile alakalı ipuçlarının piyasanın bakış açısı üstünde belirleyici olmasını bekliyor, Kuzey Kore'nin devletinin 10 Temmuz’da test ettiği füze denemesi ve Katar krizi ile alakalı gelişmelerin yatırımcıların jeopolitik tehlike algısının arttığını dile getirdi.

EURO – DOLAR 1.1408

Ekonomi analizcileri, Brexit toplantılarının bugün başladığını söyleyerek, toplantıların sterlin - dolar ve Euro - dolar paritesinin yönü üstünde etkisi olacağını dile getirdi. Geçtiğimiz haftayı değer kazancı ile bitiren sterlin - dolar paritesi şu dakikalarda yatay seyir takip ederek 1,258’den, Euro - dolar paritesi ise 1,1408 ile eski değerinin hemen üstünde işlem