Dolar 20 Haziran Salı gününde alış fiyatı 3.5187 TL’den, satış fiyatı ise 3.5200 TL’den işlem görmeye başladı. Euro, alış fiyatı 3.9261 TL, satış fiyatı 3.9270 TL oldu.

20 Haziran 2017 Salı günü itibariyle ekonomide yine canlılık kaydedildi. Haftanın ilk iş günü olan 19 Haziran Pazartesi günü gerek döviz fiyatları olsun gerekse altın fiyatları olsun, yatırımcıları pek memnun edememişken 20 Haziran Salı günü ne yönde bir canlılık olacağı yatırımcıları heyecanlandırıyor. Günü düşüşle noktalandıran döviz ve altın fiyatlarının artması düşünülüyor.

YAZ DÖNEMİ FİYATLARI ARTIRABİLİR

Ekonomi yazarları, içinde bulunduğumuz hafta süresince dolar ve euro gibi yabancı para biriminde ciddi bir yükselme olmayacağının konusunda hem fikirler özellikle yaz aylarının düğün ve toplantı gibi özel günlerin artma yaşanmasından dolayı altın ücretlerinde yükselme olması bekleniyor.

EKONOMİSTLER, 3.50'NİN ALTI İÇİN YETERLİ GELİŞME GÖRMEMİŞTİ

Ekonomistler dolardaki bu düşük izlenime karşın dolar - TL'de güzel bir psikolojik seviye olan 3.50'nin altında kalıcı bir izlenim için henüz yeterli gelişme görmüyorlar. Enflasyondaki yüksek seyir, olası bir kabine yapımı, ülkedeki politik düşüncelere yakın civarda olmamız nedeniyle kurda 3.50 gerisinde başta kurumsal olmak üzere döviz isteği görmeyi düşünüyorlar ve bu oranın gerisinde kalıcılık şu anlık düşünülmüyor.