Dolar güne düşüşle başladı. Geçtiğimiz hafta içi 3,57 lirayı bulan dolar, Amerikan Merkez Bankası Fed'in faizin sabit tutulduğunu açıklamasının ardından hızla değer kaybetmeye başladı ve 3,53 liraya kadar geriledi. Peki, dolar ne kadar oldu? İşte 31 Temmuz 2017 günü dolar ve kurları…

Dolar alış: 3,5293 TL
Dolar satış: 3,5299 TL
Euro alış: 4,1434 TL
Euro satış: 4,1444 TL

FED DOLARA DEĞER KAYBETTİRDİ

ABD Merkez Bankasının (Fed) para politikasını belirleyen Federal Açık Piyasa Komitesinin (FOMC) Washington'da düzenlenen Temmuz ayı toplantısının ardından düzenlenen karar metnine göre, 9 FOMC üyesi, faiz oranını yüzde 1,00-1,25 aralığında tutma kararını oybirliğiyle almıştı. Metinde “ülkedeki iş gücü piyasası güçlenmeyi sürdürürken, enflasyonun gerilediği” vurgulanırken, şu değerlendirmelere yer verildi: “İstihdam artışı yavaşlamasına karşın ortalamada yılın başından bu yana güçlüydü, işsizlik oranı düştü. Hane halkı harcamaları son aylarda güçlendi ve ticari sabit yatırımlar yükselmeye devam etti. Son dönemde gerileyen yıllık genel ve çekirdek enflasyon ise yüzde 2 hedefinin altında seyrediyor.”

ABD hisse senetleri, hayal kırıklığı yaratan kar açıklamalarının teknoloji hisselerini aşağı indirdi. Dolar düşüşe geçti ve altın, ABD ekonomisinin beklenenden daha yavaş büyüdüğünü gösteren verinin açıklanmasından sonra, yükseldi.