Dış satıma yakıt desteği artıyor hem de ÖTV’siz. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Özel Tüketim Vergisi olamadan yakıt veren gümrük kapılarının rakamları yükseltmeye yönelik Bakanlar Kurulu kararı yakın vakit de yükseleceğini belirtti. Bakan Bülent Tüfenkci, "Maliye Bakanlığı’mız bu alanda çalışmaya son verdi. ÖTV'siz yakıt alımına 550 litre olan muafiyetin dış satımda 900 litreye çıkarılarak konusu ile bir ön kabul var. İthalatta muafiyet ise farklı olmayan biçimde korundu." ifade edildi.

SINIR KAPILARINDA YAKALANAN 18 TON UYUŞTURUCU YAKALANDI

Sınır kapısında bu senenin yarısında yakalanan uyuşturucu miktarı 18 tona ulaştı.

CAZİBE MERKEZLERİ YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ


Cazibe Merkezleri Projesi alanlarında ciddi canlılık yaşattı. Ramazan Bayramından sonra hangi şirket öncelikli olarak isim yapacağını bildirdi.

Genellikle oradaki yatırım iklimi sırasında Türkiye'nin tamamı etkilenecek. Orada talep edilen makineler Ankara, Gaziantep, Kayseri, İstanbul imalatı yapılacak. İnşaat ile ilgili malzemeler bu alanlardan yollanması sağlanacak.

İSRAF RAPORU HAKKINDA KONUŞTU


İsraf hakkında da bilgilendirme yapan Gümrük veTicaret Bakanı Bülent Tüfekci, saha çalışması yapıyoruz. Su, elektrikte tasarruf içerisinde seviyelerin de içerisine almış geniş bir çalışma yürütüyoruz.” dedi.