Uber şirketinin patronu Kalanick istifa etti. Bir süre önce Uber'ın yöneticilerinde ciddi sorunlar yaşanıldığı görülüyordu. Cinsel taciz olayları, ticari sır açığa çıkması, ırkçılık derken etkinliğin şirketten daha çok içinde bulunduğu olaylar sebebiyle hatırlanan Uber'in patronu Kalanick'in sağ kolu diye belirtiliyor. Daha önce ise Emil Michael da görevini bırakmıştı.

ANNESİ ÖLÜNCE SÜRESİZ İZNE AYRILMIŞTI

Annesini kaza sonrasında kaybeden Kalenick, 16 Haziran Cuma günü annesini toprağa verdi. Şirkete ilettiği bir mektuptan sonra süresiz izne çıktığını belirtmişti. Ayrıca Uber şirketi, diğer taraftan şubat aylarından beri cinsiyetçilik ve taciz suçlaması ile kendini savunmaya çalışıyor.

Eski çalışan olan, Susan Fowler isminde bir mühendisin, Uber'den ayrılmasının ardından yazdığı taciz suçlamaları ile dolu blog sonrası analizcilerin araştırmaya başladı. Şirket, 20'den daha fazla sayıda personelinin işine son verdi.

İŞ ADAMLARININ BASKILARI RAHAT BIRAKMADI

Travis Kalanick’in istifası sonrası yatırımcılardan gelen yoğun baskı olduğunun dile getiren Kalanick, Uber'i uluslararası anlamda her şeyden daha çok ilgi duyduğunu belirterek, bu karar sonrası iş adamlarından gelen istekleri olduğu ve Kalanick’te bu talebe uyduğunu dile getirdi.