MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık AŞ'nin Dubai merkezli Mirage Cargo B.V'ye satışı için Rekabet Kuruluna başvurdu.

Rekabet Kurulu yaptığı açıklama da, "Mirage Cargo B.V. tarafından MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık A.Ş'nin hisselerinin tümünü Mehmet Nazif Günal, Aslan Kut, Mustafa Eftal Gölgeli, Hasan Tayyar Arıca, Ayşegül Özkaplan'dan devralınması işlemi" ifadesi verildi.

MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık AŞ'nin tek kontrolünün Mirage Cargo B.V. tarafından devralınması işlemi Rekabet Kurulu tarafından onaylandı.

RAKAMLARLA MNG KARGO

MNG Kargo Türkiye genelindeki 815 şubesi ile faaliyet gösteriyor. Bünyesindeki 2 bin 600 araç ile günde 600 bin adrese ürün getiren şirketin çalışan sayısı ise yaklaşık 9 bin olduğu biliniyor.

SATIŞI DAHA ÖNCE DE SÖZ KONUSUYDU

MNG Holding iştiraki olarak kurulan 2003 yılında kurulan MNG Kargo' nun satışının gerçekleşmesi adına görüşmeler yapıldığı bir süredir holdingin arka bahçesinde konuşulmaktaydı.

MNG Holding iştiraki olarak kurulan MNG Kargo, Türkiye genelindeki 815 şubesi ile dağıtım yapmaktadır. Bünyesindeki 2 bin 600 araç ile günde 600 bin adrese ürün teslim eden şirketin çalışan sayısı yaklaşık 9 bin kişi civarında.