Sabiha Gökçen Havalimanı'nın azınlık hisse satışının gerçekleşeceği ve kendilerinin de ihaleye katılacağını belirten TAV Havalimanları Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sani Şener, "Sabiha Gökçen'de ihale eylülde olabilir" dedi.

Öte yandan İngiltere uçuşlarında Laptop yasağı kalktı.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, ''Atatürk ve Sabiha Gökçen'den İngiltere'ye yapılan uçuşlarda uygulanan laptop yasağı kaldırılmıştır. Teşekkürler" diyerek kararı duyurdu.Fakat Amerika uçuşlarında yasak halen geçerli olacak.

AMERİKA UÇUŞLARINDA YASAK HALA GEÇERLİ

Amerika'ya yapılan uçak yolculuklarında, cep telefonundan daha büyük elektronik cihazları bagaj kabininde taşımak yasak. Bu cihazlar sadece kontrol edilmiş bagaj içinde taşınabilecek. Belirtilenlere göre yeni kural güvenlik sebebiyle yürürlüğe girmişti.

Bahsettiğimiz elektronik cihazlara dizüstü bilgisayarlar, tabletler, DVD oynatıcılar, oyun konsolları ve kameralar da dahil.

BBC'ye göre yeni yasak 10 havalimanını ve 9 havayolu şirketini kapsıyor. Listede İstanbul Atatürk Havalimanı ve Türk Hava Yolları da var. Yazılanlara bakarsak, Amerikalı yetkililer listede yer alan havayolu şirketlerine, yeni kuralı uygulamaları için bu sabahtan itibaren başlamak üzere 96 saatlik süre verilmişti. Yasağın geçici olduğu söyleniyor, ancak herhangi bir bitiş tarihi verilmiş değil.